Jak leczyć kłykciny kończyste?

Problem kłykcin kończystych, czyli innymi słowy brodawek, jakie pojawiają się na organach płciowych jest aktualnie niesłychanie powszechny. Schorzenie to wywołuje wirus HPV. Ten sam wirus odpowiada także za rozwój raka szyjki macicy u kobiet. U panów brodawki pojawiają się najczęściej na żołędziu. Trzeba niezwłocznie zadbać o ich kurację, albowiem potrafią doprowadzić do problemów w formie pomiędzy innymi stulejki. Te z kolei przeważnie leczy się chirurgicznie.
Wirusem brodawczaka ludzkiego, jaki wywołuje kłykciny kończyste leczenie zrazić się można w czasie stosunku erotycznego każdego typu. Najwcześniejsze symptomy ujawniają się z reguły po mniej więcej kilku tygodniach. Pojawiają się wtedy zmiany, przypominające brodawki, jakie mogą dojrzewać. Zmiany te nie tylko brzydko wyglądają, lecz też powodują dyskomfort. Kłykciny najszybciej rozwijają się w punktach ciepłych i wilgotnych, oczywiście takich, jak organy płciowe.
Kiedy zaobserwujemy analogiczne brodawki na swoim organizmie, należy natychmiast skonsultować się ze znawcą. Doktor zleci właściwą formę kuracji. W wypadku małych zmian starczające może okazać się leczenie porządnie dobraną maścią. Większe zmiany leczy się za wsparciem krioterapii. W momencie pojawienia się szczególnie znaczących brodawek niezbędne może być wykonanie zabiegu chirurgicznego. Zezwoli to uniknąć komplikacji w postaci na przykład pojawiania się stanu przedrakowego. Należałoby zaznaczyć, że leczenie musi dotyczyć obojga partnerów. Tylko wtedy przyniesie oczekiwane efekty.

Comments are closed here.